sobota 21. prosince 2013

Drabble

*Oslovení*
Zase se hlásím! Zdá se vám to brzy? Je to tím, že jsou vánoční prázdniny. *nemá ráda Vánoce*

Podle názvu asi víte, s čím že to otravuji. Ano, jsou to drabble. A je jich rovnou několik!! ;)

Pro ty, co nevědí o co de: Drabble, je literární útvar napsaný na určitá slova (většinou je jich v zadání pět), který má přesně sto slov. Tento útvar musí obsahovat zadaná slova, ale jejich propojení je jen a jen  na vás. 

Drabble číslo 1!! - zadání ze školy
Zadaná slova: obezita, sluníčko, sex, nevím, třeba

Je opět jeden z těch pochmurných dní, kdy sluníčko nesvítí a obézní lidé se scházejí v fast-foodech. 
"Nevíš kam se sluníčko schovalo?" zeptal se muž za pultem mladé barmanky. 
"Nevím," odpověděla stroze. 
"Vím, že nejsem to, po čem toužíš, ale veř, že jsem lepší než ten chlap u stolu naproti. Jde mu jen o sex, věř mi." 
Dívka jej však dál ignorovala, zasněně totiž pozorovala onoho muže. 
"Třeba jednou zjistíš, že jsem měl pravdu." pravil muž posmutněle a tiše odešel. 
Mladá barmanka jeho slova sotva zaslechla. Avšak porozuměla jim.. Né hned, až druhý den ráno. Když se ve své posteli probudila sama...

Drabble číslo 2!!! - zadaní od Iharo
Zadaná slova: dveře, růžová, želva, nuda, škleb

Dny se vlečou jen pokud vás nebaví, nebo se na něco těšíte. A já se těším, moc! Proto mám pocit, že se dny vlečou. Jsou pomalejší než ospalá želva! Ne, jsou pomalejší i než pan Hlemýžď!! A víte na co se těším? Na novou paruku. Má být růžová!! Ale nezbývá mi než čekat a čekat a čekat. Zatím co sedím a čekám zžírá mne nuda. Ale taková nuda!! Nic mě nebaví, nic se mi nechce. A tak jen sedím, civím chvíli na zeď, chvíli na dveře a čekám. Najednou vejde matka!! Ruce má za zády a na tváři škleb! Proč?!

Drabble číslo 3! - zadání od Jeffree(ho)
Zadaná slova: gay, kytara, sníh, šlehačka, anime

Byl jednou jeden gay. Ten gay měl doma kytaru. Ta kytara nebyla obyčejná, byla totiž elektrická! Uměl na ni hrát. Moc rád jsem poslouchal jak hraje. Ten gay, co hrával mi na kytaru měl rád zimu, tedy sníh. Měl moc rád sníh, protože byl bílý. Vždy říkal, že je čistý, tak čistý až se ho bojí dotknout. Tak čitý, jako duše novorozence. Když bylo léto, říkával, že se mu stýská po sněhu. A tak jsme mu vždy dal vychlazenou šlehačku. A on se vždy začal smát. Víte na co jsem málem zapomněl? Že ten kluk měl rád ještě něco... Anime!!

Drabble číslo 4!! - zadání od Lucy
Zadaná slova: králík, sníh, les, vlk, měsíc
Byla noc hluboká. Na les na kopci svítil měsíc již z vysoka. Teprve teď budila se zvířátka k životu. Králík hopkal kolem své nory a hledal něco snědku. Však zavětřil jej vlk a na znamení zavyl. Jeho smečka uzavřela kolem nebohého králíka kruh. Je po něm!! Náhle nebylo slyšet nic víc, než vrčení, trhání masa a křupáni sněhu. Byla zima. A bělostný sníh na palouku, nedaleko králíkovo nory, pokryla rudá skvrna čerstvé krve. Je to brutální a barbarské! Ale přesně taková je příroda - nemilosrdná, ale férová. Jeden zemře, aby druhý mohl žít. ANEB Silnější vítězí!! "A nejsilnější přežije i evoluci!"

Drabble číslo 5! - zadání od Cherry
Zadaná slova: kamera, nepořádek, časopis, cukroví, obraz
Vešla jsem do obýváku a plácla sebou na gauč. Cítila jsem se po celém dni úplně mrtvá. Celý den jsem běhala s kamerou po našem městě. Je to část mé práce do školy, která nese název "můj domov". Pojala jsem to trochu po svém. V obýváku byl hrozný nepořádek. Je mi jasné, že uklízení bude zase na mě. Kamera teď ležela mezi papíry, oblečením, obaly od hamburgerů a... cukroví?? Vážně leželo na stole cukroví?? Copak už jsou Vánoce?! Náhle ze zdi spadl obraz hrozně jsem se lekla. Nadskočila jsem a shodila časopis, který rozsypal všechno cukroví. "Proboha!! Máma mě zabije!"

Drabble číslo 6!! - zadání od Toph (a)
Zadání: sníh, zima, starý dům, okno, kluk, samota
Padal sníh. Mráz mě štípal do tváří. Šel jsem zimním lesem, sám. Samota, ta svině mě objímá tak pevně! Mám tento les rád. Je tu klid, a přesto jsem tak blízko městu. Došel jsem na palouk. Ani nevím, že tu je. Rozhlédl jsem se a co nevidím! Starý dům. Vypadá že každou chvíli spadne. Šel jsem blíž, došel až k němu. Pomalu jsem vešel dovnitř. Rozhlédl se a ihned zamířil na půdu. Jako by mě tam něco táhlo. Muselo tam být rozbité okno, neb když jsem otvíral dveře, ucítil jsem průvan. Došel jsem nahoru a... Na zemi tam ležel kluk!!

Drabble 7! - zadání od Majky
Zadání: čaj, viera, šanca, sila, teplo
Usadil jsem se naproti svému duchovnímu vůdci a v dlaních sevřel prázdný šálek. On vařil čaj. Nerad se nechával obsluhovat, ač na to měl věk. Dnes jsem se s ním, chtěl bavit o víře. Snažím se jí pochopit, a přesto ji tak docela neuznávám.
"Víra, ta se nedá popsat jednou větou. Nedá se ani vysvětlit. Nikdo ti nemůže říci, co je to víra, protože to nikdo neví..."
"Já bych řekl, že je něco jako síla. Nehmotná a přesto je zcela zřetelně viditelná."
"To už jí raději přezdívej 'šance'"
Náhle se ve mě rozlilo teplo. Jako by řekl kouzelnou formuli...Šance ~

___________________________
Popravdě... Nejlépe se mi psalo na zadání od Cherry a pak od Toph (a). :D

Co si o drabble myslíte, hm?? Které se vám líbí nejvíce a které nejméně a proč??

1 komentář:

  1. Nejvíce se mi líbí překvapivě ty co se ti nejlépe psaly :D moje část a ta Tophova. Moje je taková vtipná (jak sem ti psala předtím.. jak kdyby si mě viděla. Až na ten nepořádek, tak velký tu zase není :D) a Tophova.. chtěla bych si to číst dáál :) Nejméně? No asi ta od Lucy.. a proč? ani nevím.. prostě tohle není můj šálek kafe. Vím že to tak funguje, ale číst si o tom/vidět to, vážně nemusím, tak asi tak :DD Cherry

    OdpovědětVymazat